Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Nie każda firma musi na stałe zatrudniać księgowego. Zwłaszcza, gdy prowadzona jest jednoosobowa działalność gospodarcza może to nie być potrzebne. Duże firmy też wolą dzisiaj wyodrębnić zadania księgowe do innych jednostek, które się specjalizują tylko w tym. Jednak sporym problemem może być znalezienie dobrego biura rachunkowego.

Jak wybrać zewnętrzne biuro rachunkowe?

Nawet w mniejszych miastach księgowych nie brakuje; znaleźć można wiele firm oferujących usługi księgowe w Rykach, księgowość w Szczecinku czy Łomży. Dlatego wybór wcale nie jest łatwy. Jednak kryterium wyboru jakie powinniśmy przyjąć to nie kwestia finansowa, a doświadczenie i specjalizacja w prowadzeniu rozliczeń z działalności jaką prowadzi nasza firma. Nawet jeśli mamy działalność jednoosobową powinniśmy poszukać biura, które prowadzi sprawy dla takich właśnie firm. Tym bardziej jest to zalecane, jeśli nasze przedsiębiorstwo współpracuje z kontrahentami z za granicy i otrzymuje dokumenty w kilku językach warto znaleźć księgowość, która zna prawa kilku krajów i bez problemu zajmie się prowadzeniem takich spraw bez konieczności wdrażania się od nowa.

Co w w wypadku, gdy biuro nie spełnia naszych oczekiwań?

Można renegocjować umowę i poinformować biuro, że oczekiwaliśmy innego poziomu obsługi. W najgorszym wypadku można poszukać innego i z nim związać się umową oraz przenieść do nowej firmy wszystkie dokumenty. Najlepiej jest jednak negocjować z obecnym biurem księgowym.