Mata czy wykładzina – co najlepiej kupić do biura?

Dywany, wykładziny i podłogi, które zdobią biuro czy mieszkanie, są praktycznie cały czas eksploatowane, dlatego też powinno zadbać o to, by zapewnić im skuteczną ochronę, dzięki czemu posłużą przez dłuższy czas. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na kupno wykładziny lub maty pod fotele biurowe z polipropylenu.

Na co się zdecydować: mata czy wykładzina?

W przypadku zapewnienia ochrony parkietowi, bądź dywanowi, raczej najlepszym wyborem będzie zakup maty. Pod fotel biurowy mata nada się idealnie, ponieważ ochroni podłoże przed odkształceniem, wytarciem czy porysowaniem, a dodatkowo zapewni walor estetyczny, ponieważ maty ze względu na wykonanie, stanowią w tej chwili wyłącznie ozdobę. Oczywiście zaraz za funkcją ochronną. Maty zdecydowanie bardziej są odporne na uderzenia i zalanie niż ma to miejsce w przypadku wykładzin.

Rodzaje mat?

Wyróżnić można dwa rodzaje mat: maty z poliwęglanu oraz z politereftalanu etylenu (jest to tańsza wersja). Jeśli mata pod fotel biurowy ma się znajdować na miękkim podłoży, takim jak dywan, warto zdecydować się na matę z kolcami, dzięki czemu nie będzie się ona ślizgała. Jeśli jednak mata umieszczona będzie na twardym podłożu, wtedy można kupić tę bez kolców.

Maty, które trafiają do sprzedaży są bezpieczne i nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale także, co już zostało wspomniane, dodają pomieszczeniu charakteru.