Rekrutacja – firmy rekrutacyjne

rekrutacja pracowników

Każde zatrudnienie nowego pracownika w firmie wymaga przeprowadzenia skomplikowanego procesu rekrutacyjnego, podczas którego z grona kandydatów wyłoniony zostanie pracownik o najlepszych kwalifikacjach.

W większych firmach rekrutacja pracowników bardzo często powierzana jest zewnętrznym firmom rekrutacyjnym lub też tworzone są specjalne stanowiska odpowiadające wyłącznie za rekrutację.

Kiedy skorzystać z pomocy firmy rekrutacyjnej?

  • podczas otwierania nowego przedsiębiorstwa lub kolejnego oddziału firmy, kiedy konieczne jest zatrudnienie nowych osób – sprawdzonych specjalistów,
  • podczas zatrudniania pracowników do nowych działów,
  • gdy aktualnie pracujący personel nie spełnia oczekiwań i potrzebna jest osoba sprawdzona, o wyższych kwalifikacjach,
  • w celu uzyskania informacji na temat rekrutowanych osób: ich kwalifikacji, motywacji do pracy, ambicji i dopasowania ich do charakteru firmy i klientów.

Firmy zajmujące się rekrutacją pracowników robią to na absolutnie każdym etapie, począwszy od zamieszczania ogłoszeń na portalach z ofertami pracy, przez rozmowy z kandydatami, aż po ich selekcjonowanie i dobieranie do charakteru firmy. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się idealnie, kiedy zależy nam na zatrudnieniu specjalistów w branży, a jednocześnie dopasowaniu ich ambicji do możliwości, jakie zyskają w nowej firmie po zatrudnieniu oraz osobowości kandydatów do wymogów danego stanowiska.