Jaką podkładkę wybrać pod fotel biurowy na kółkach?

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób ochronić podłogi w mieszkaniu, czy biurze, jak skutecznie zadbać o ich stan, weźcie pod uwagę kupno podkładki pod fotel. Są to przeważnie maty, które pełnią funkcję ochronną, choć ze względu na wykonanie, posiadają także walory estetyczne.

Podkładki ochronne pod biurowe fotele – funkcje

Taka standardowa podkładka pod fotel na kółkach chroni parkiet przed zarysowaniem, a dodatkowo tłumi dźwięki, na przykład podczas przesuwania fotela po podłodze. To bardzo ważne, kiedy pracujemy w domu, czasem do późna, a pod nami mieszkają sąsiedzi. Dzięki temu sen domowników (i sąsiadów) nie zostanie zakłócony.

Rodzaje mat

Podłożona pod fotel na kółkach podkładka stworzona jest w celu ochrony twardych powierzchni, a więc parkietów, podłóg z desek, paneli i wlewek. Różnią się nie tylko ze względu na tworzywo, z którego została wykonana, ale także ze względu na kolor, tak byśmy mogli ją dopasować do wnętrza. Mamy do wyboru wszelkie kolory od czarnego po przeźroczysty.

Natomiast tworzywa najczęściej wykorzystywane do produkcji podkładek to polipropylen i poliwęglan. Dodatkowo możemy wybrać wersję antypoślizgową lub normalną, a także mate z poliwęglanowym nadrukiem. Wiele sklepów w swojej ofercie posiada także opcję indywidualną, a więc dopasowują maty do naszych oczekiwań.