Jaką ryzę papieru wybrać do druku czarnobiałego?

ryza papieru

W wielu firmach i w użytku domowym najczęściej korzysta się z klasycznego papieru biurowego, który posiada gramaturę 80gr/m². Mało osób zdaje sobie sprawę jednak z tego, że papier ten może być różnej jakości. Dzięki naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, która ryza papieru może pochwalić się najlepszymi parametrami.

Papier klasy C

Ryza papieru klasy C jest najtańsza i jednocześnie najniższej jakości. Największą wadą papieru tego typu jest to, że zdecydowanie szybciej zużywa drukarkę i co najważniejsze może niestety się zaciąć podczas drukowania. Spowodowane jest to przede wszystkim zapyleniem papieru, a dokładniej mówiąc drobnymi cząsteczkami, które gromadzą się na powierzchni papieru. W firmach, gdzie drukuje się dużej ilości dokumentów papier ten niestety nie jest najlepszym wyborem.

Papier klasy B

Najczęściej używany jest papier uniwersalny klasy B. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, a przystępną ceną. Papier klasy B bardzo często oznaczany jest przez producentów jako „papier uniwersalny” albo papier „do użytku codziennego”.

Papier klasy A

Ryza papieru klasy A to wybór dla najbardziej wymagających użytkowników. Papier charakteryzuje się idealną gładkością oraz tym, że ma minimalną pyłowatość. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą raz na zawsze zapomnieć o zacinaniu się papieru w drukarce. Niestety za wysoką jakość trzeba dodatkowo zapłacić.

Wszystkie opisane ryzy papieru kupisz bez problemu tu: https://biurwa.pl/artykuly-papiernicze-papier-biurowy-o_c_108_1.html