Niszczarka ścinkowa czy paskowa – którą wybrać?

niszczarki

W każdym biurze, zarówno tym mniejszym jak i wielkim, zatrudniającym kilkanaście osób powinno znaleźć się urządzenia do niszczenia dokumentów. Jednak jak wybrać odpowiednią niszczarkę?

Podstawowy podział niszczarek

Niszczarki dzielą się pod względem sposobu niszczenia dokumentów na paskowe, czyli takie, które dany dokument będą cięły na cienkie paski, jak i ścinkowe. Te ostatnie są przeznaczone dla tych firm, które niszczą duże ilości dokumentów zawierających wrażliwe dane osobowe. Ponadto w niszczarce ścinkowej należy niszczyć również dokumenty o statusie tajne lub poufne.

Niszczarka w biurze – najważniejsze cechy urządzenia

Niszczarka w biurze składającym się kilku osób powinna posiadać dużą szufladę na ścinki po to, aby nie trzeba było jej zbyt często opróżniać. Ponadto taka niszczarka powinna być również wyposażona w dodatkowe kółka, które zapewnią urządzeniu mobilność i możliwość przestawiania z miejsca na miejsce. Dodatkowo, Jeśli z niszczarki korzysta każdego dnia przynajmniej kilka osób, wówczas powinno się wybrać model o wzmocnionym silniku, który może działać nieprzerwanie nawet przez godzinę. W przeciwnym razie może często dochodzić do sytuacji, że silnik szybko się zagrzeje, i trzeba będzie dość długo czekać na jego ostygnięcie by móc kontynuować pracę. Jeśli jednak klient zastanawia się nad zakupem niszczarki do domu, wówczas wystarczy bardzo prosty i podstawowy model, który nie jest zbyt drogi i nie nadszarpnie domowego budżetu.