Wkłady długopisowe

wkłady do długopisów

Długopis to istotny element wyposażenia biurowego. Pozwala na podpisywanie ważnych dokumentów, szybkie utrwalenie danych jak numer telefonu, a także tworzenie krótkich notek dla pracowników. Mimo ery danych cyfrowych urządzenie to wciąż znajduje miejsce wszędzie, gdzie potrzebny jest zapis informacji.

Wkłady długopisowe

W dobie oszczędności materiałów do produkcji przeróżnych dóbr, wkłady do długopisów wpasowują się idealnie w rozwiązanie ekologiczne. Pozwalają one na wykorzystywanie długopisów wielorazowych, które do ciągłego działania wymagają jedynie wymiany wkładów. W ten sposób nie trzeba produkować całej obudowy długopisu, a jedynie wkłady, które pochłaniają nieco mniej materiału.

Rodzaje wkładów długopisowych

Wkłady do długopisów podzielić można ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, ale też ze względu na pojemność. Ten drugi podział jest bardziej intuicyjny, wiąże się również niejako z podziałem ze względu na tworzywo.

Wkłady wielkopojemne wykonane są zazwyczaj z metalu oraz plastiku. Są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednakże ze względu na ich obudowę nie można określić ilości pozostałego atramentu. Wykorzystywane są w długopisach o szerokim obwodzie tubki.

Wkłady cienkie to najpopularniejszy rodzaj wkładów do długopisów. Tworzone są zazwyczaj przy pomocy półprzezroczystego plastiku, dzięki czemu łatwo ocenić poziom atramentu. Używane są często w długopisach o przezroczystej tubce. Ich wadą jest mniejsza wytrzymałość, na przykład na wyginanie.