Warto zdecydować się na trymer do papieru czy gilotynę biurową?

gilotyna do papieru

Warto mieć świadomość, że trymer do papieru, a także gilotyna biurowa zaliczane są do bardzo istotnych urządzeń biurowych przeznaczonych do dokładnego cięcia papieru, kalki czy folii. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość dostępnych obecnie na rynku modeli charakteryzuje się niezwykle prostą konstrukcją.

Jaka jest różnica pomiędzy gilotyną biurową a trymerem?

Należy mieć świadomość, że gilotyny biurowe w przeważnie wykorzystywane są do cięcia większych plików arkuszy, od 15 do 40 sztuk. Godny uwagi jest również fakt, że w ich przypadku linia cięcia będzie minimalnie zaokrąglona. Z kolei bardzo istotne cięcie będzie odbywało się przy pomocy noża mieczowego.

Trymer do papieru jest precyzyjniejszym urządzeniem. Warto jednak wiedzieć, że urządzenie będzie w stanie przeciąć znacznie mniejszą liczbę dokumentów. Należy również zaznaczyć, że mechanika omawianych urządzeń bazuje na ostrzu rotacyjnym poruszającym się po prowadnicy. W ten sposób linia cięcia jest perfekcyjnie prosta.

Dla kogo trymery biurowe, a dla kogo gilotyny?

Gilotyny zdecydowanie lepiej zdadzą egzamin w przypadku kreatywnych projektów, gdzie konieczne będzie wykorzystanie mniejszej liczby arkuszy. Z kolei trymery sprawdzą się w biurach czy domu. Na rynku dostępne są produkty różniące się między sobą wielkością, a także funkcjami.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że gilotyna do papieru od Biurfan będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli dany użytkownik będzie potrzebował stosunkowo szybko pociąć dużą liczbę arkuszy. Wspomniany produkt wykorzystywany jest w introligatorniach czy drukarniach.